KARAS verze 8.0

Informace o programu

KARAS v. 8.0 je verze programu, pracující pod systémem Windows. Program navazuje na předchozí verze a obsahuje většinu funkcí známých z verze 7 a také několik příjemných novinek. Mimo jiné v novém KARASOVI najdete startovní panel pro začínající uživatele nebo nezávislé spravování několika DM (ocení zvláště ředitelé sloučených DM). Také správa uživatelů doznala značných změn – nyní je možné nastavit přístupová práva jednotlivým uživatelům velmi rozličně. KARAS 8 také reaguje na požadavky tzv. školské matriky a je možné evidovat např. státní příslušnost žáků. Na druhou stranu nepožaduje vyplnění žádných údajů, které by kolidovaly s nařízením GDPR. Budeme rádi, když si stáhnete demoverzi KARASE z těchto stránek. – postupujte prosím podle přiloženého návodu pro instalaci.

V Od února 2006 je v prodeji program KARAS 8.0. Jedná se o zcela přepracovanou windows verzi, (plně funkční pod operačním systémem MS Windows). WinKaras obsahuje používané funkce předchozí verze a díky prostředí Windows přibyly i další.

Pozor: Samozřejmostí nové verze je automatický přenos veškerých dat ze staré verze programu (z verze 7.04). Nepřijdete tedy o žádné informace.

Winkaras desktop

Demoverze ke stažení!

Nabízíme vám na tomto místě ke stažení testovací verzi programu.

Modul pro export dat z KARASE 7.04 můžete bezplatně získat u autora na email. adrese info[at]ikaras.cz nebo telefonicky na 603 282 288. Demoverze obsahuje i vzorová data - v programu jsou označena jako školní rok Vzor2016.

Vlastní instalace programu Karas 8.0 (pro Windows 7 a 10)
Tato část obsahuje instalaci samotného programu.
Pokud již Karas 8.0 v počítači máte, postačí pouze tato instalace.

Návod k instalaci a importu dat ze starších verzí Karase - ve formátu pdf

Upgrade Karas na verzi 7.04 - pro uživatele verzí KARASE 7.0x

Popis upgrade na verzi 7.04 - pro uživatele verzí KARASE 7.0x

Tech. info01 k verzi 8.0f - ve formátu pdf

Tech. info02 k verzi 8.0 - ve formátu pdf

Tech. info03 k verzi 8.0 - ve formátu pdf

Zpět na úvodní stánku