Novinky

10. 5. 2008
Export sestav z Karase do formátu PDF
Jak dostat sestavu z Karase jinak než na papír? Snadno - místo tisku ji převést do formátu PDF neboli z ní vytvořit dokument a ten potom třeba poslat e-mailem.
Export sestavy proběhne stejně jako tisk, jenom se neobjeví na papíru, ale v souboru ve Vašem počítači. A jak na to?
Stačí stáhnout a nainstalovat do počítače malý prográmek, který se chová jako tiskárna. Není tedy potřeba se cokoli nového učit - jenom před vytvořením sestavy zvolit jiný výstup.
Programů pro tvorbu PDF je na internetu mnoho - Jeden můžete stáhnout přímo zde Program je freeware, tudíž jej můžete volně používat a nic vás to nebude stát.
Alternativně je možné program WinPDF také zde.

20. 4. 2007
KARAS verze 7.04 nyní zdarma ke stažení!
Plnohodnotná verze programu KARAS verze 7.04 pro vedení školní matriky na DM je nyní volně ke stažení. Více se dozvíte zde.

12. 12. 2006
Nový manuálek pro tisk obálek a štítků ke stažení!
Karas zvládá přípravu dat pro hromadnou korespondeci (od verze 8.05) a nyní se vám dostává do rukou příručka pro snadnější tisk obálek a štítků z Karase. Návod popisuje tvorbu štítků ve Wordu. Stáhnout si ji můžete zde. Hromadná korespondence je možná jak z kartotéky (případně roztříděná podle výchoných skupin), tak z přihlášek.

1. 6. 2006
KARAS v 8.05 pomůže s hromadnou korespondencí. KARAS nyní umí připravit data pro hromadnou korespondenci v MS-Wordu. Stačí jednoduče uložit adresy z kartotéky nebo přihlášek a pak snadno ve Wordu tyto adresy vložit na připravené dopisy nebo vytisknout libolné obálky. Tento způsob tisku využívá výhod kancelářského software, který má nástroje pro hromadnou korespondenci dokonale vyladěny. Pokud již využíváte tyto funce, nemusíte se nic nového učit a rovnou využít výhod importu dat z KARASE. Import adres je možný ve MS-Wordu 2000, XP a 2003.

Zpět na úvodní stánku