KARAS verze 7.0 Freeware

Informace o programu

Náhled na program pro DOS

Nepřehédněte KARAS 8.0 pro Windows

Program je určen pro vedení evidence žáků na domově mládeže. Byl a je vyvíjen tak, aby obsahoval funkce, které potřebují hlavní vychovatelé a vychovatelé vůbec. Právě těmto pracovníkům je především určen. Výstupy v podobě tiskových sestav též poslouží účetním, školám, policii apod.

KARAS vede evidenci prakticky neomezeného počtu školních roků, včetně přechodů mezi nimi (přepínání, tvorba nového školního roku z pořízených přihlášek, převody žáků ze SŠ na VOŠ...) Evidence je rozdělena na aktuální kartotéku, archiv a přihlášky pro příští školní rok. Z praktických důvodů jsou v těchto souborech téměř stejné údaje (jméno, příjmení, rodné číslo, bydliště, PSČ, pošta, telefon, výchovná skupina, škola, ročník pokoj, datum nástupu a další). Volitelně je možné pořizovat podrobné karty s mnohem detailnějšími údaji. Data jsou šifrována proti zneužití a program rozlišuje několik úrovní přístupových práv. Karas není nijak omezen početem žáků ubytovaných na DM.

KARAS umožňuje komfortní vyhledávání podle jednoduchých i složených podmínek s možností tisku vybrané podmnožiny. Samozřejmostí je vylučování žáků, slučování výchovných skupin, pestrá paleta tiskových sestav a řada dalších funkcí. Tiskové sestavy je možné exportovat do formátu RTF pro jejich případnou další úpravu v textových procesorech pod Windows. Rovněž je možné dodat speciální program pro automatický tisk z Windows.

Program je napsán v PC-FANDU verze 4.0 a funguje pod operačním systémem MS-DOS. Pochopitelně je spustitelný i pod Windows 9x a Windows NT/2000/XP. Verze, které je nyní distribuována je k dispozici též jako síťová. KARAS je koncipován jako univerzální program.

V současné době byla uvolněna k volnému užití jeho plnohodnotná verze 7.0, jako předchůdce nejrozšířenější verze 8.

Je to snadný způsob, jak splnit zdarma zákonnou povinnost evidence žáků v elektronické podobě, jelikož Karas je od samého počátku vyvíjen v úzké spoluráci s několika domovy mládeže a to tak, aby co nejvíce usnadnil vlastní práci, ale zároveň co nevíce usnadnil komunikaci domovů s úřady.

Výčet některých funkcí programu:

Stažení o programu

Soubor KDM7.ZIP prosím rozbalte a spusťte instalační program install.exe. Program nainstaluje do složky C:\KDM vlastní program KARAS. Ve stejné složce najdete zástupce (soubor KARAS.PIF), kterém se dá program spustit.

Instalace programu Karas 7.0 free a uživatelská příručka

Stručný návod pro instalaci a spuštění programu KARAS 7.0:

Formát PDF (Adobe Reader)
Formát DOC (MS Word)
Poznámka: Obchodní názvy softwaru a hardwaru zde uvedené jsou ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Zpět na úvodní stánku